KAS MUL VÕIB OLLA PESUPULBRI ALLERGIA?

KAS MUL VÕIB OLLA PESUPULBRI ALLERGIA?

Puhas pesu, hästi lõhnavad särgid ning lumivalged linad on meie igapäevaelu kuid sellega kaasnevad ka uued probleemid nagu allergia. Minnes arsti juurde allergiatesti tegema on seal listis olemas ka pesupulber. Tänapäeva pesupulbritesse pannakse üha enam sisse erinevaid kemikaale, mis pesevad veelgi paremini ning lõhnavad hästi ja kaua. Tihti on need kemikaalid aga inimestele kahjulikud tekitades löövet, punne, vesiseid silmi, punast nahka või isegi tõsisemat allergiat.

Pesupulbri allergia
Pesupulbrid sisaldavad endas väga palju erinevaid kemikaale, säilitusaineid ning kunstlike lõhna- ja värvaineid. Lisaks, kuna paljud pesupulbrid sisaldavad endas aineid mis vabastavad ka õli, siis tundliku nahaga inimestel võib sellest probleeme tekkida. Eriti ohtlik on see inimestele kellel on juba nahaprobleeme nagu näiteks ekseem või kasvõi kuiv nahk.

Me oleme igapäevaselt riietes ning ka öösel magame me linade ning tekkide vahel, mida on tihti pestud sama pesuvahendiga, ehk meie nahk ei saa pesupulbrist puhkust. Selle tõttu võib nahk aja möödudes muutuda halvemaks ning halvemaks.

Pesupulbri allergia sümptomid
Pesupulbri allergia sümptomeid on lihtne ära tunda kuna nad tekivad peale riiete kandmist, mis on pesupulbriga koos olnud. Rohkem võib ebamugavust tunda kohtades, kus riided on tugevamalt ümber keha nagu näiteks aluspesu või kitsad püksid.

Kindlasti tuleb ära mainida seda, et meie nahk reageerib igapäevaselt erinevatele stressifaktoritele kuid see ei tähenda, et meil oleks allergia. Pesupulber võib tekitada nahale ebemeeldivustunnet ning kuivatada nahka, tõsise allergiaga ei ole aga võimalik igapäevaelu tavapäraselt jätkata ning tihti vajab inimene erinevat ravi. Kahtlustades endal allergiat saab teha perearsti juures allergiatesti, mis näitab täpselt ära mille vastu teie keha reageerib. Tundes teatud pesupulbritega ebamugavustunnet, punast nahka või muid sümptomeid tuleb pesuvahendit vahetada soovitavalt kergema variandi vastu, mis on loodussõbralikum.

Üldiselt põhjustavad pesupulbris olevad kemikaalid nahale ebamugavust ehk allergiat kahtlustades tuleb vaadata järgmisi sümptomeid:

Punane nahk
Sügelev nahk
Lööbed
Kuiv nahk
Nahk, mis tundub olevat liiga pingul
Nahk muutub tundlikumaks
Vesised/valusad silmad
Vesine nina

Kahtlustades allergiat
Kahtlustades endal pesupulbri allergiat olevat saab seda katsetada vahetades pesupulbreid looduslikemate vahendite vastu nagu näiteks Mayeri. Meie nahk ei tervenda ennast täielikult ühe päevaga, mistõttu tuleb uut pesupulbrit kasutades seda katsetama ning oma naha reaktsiooni jälgima.

Kokkuvõttes on pesupulbri allergia väga ebameeldiv kuna meie keha on pidevas kokkupuutes riietega, mida me pidevalt peseme. Ka öösiti ei saa meie nahk puhkust kuna me kanname magamisriideid või oleme ennast teki ning linade vahele mugavalt sisse keeranud. Punane nahk, sügelused ning punnid on põhilised allergia näitajad, eriti kitsaste riietega nagu aluspesu, kitsad teksad ning särgid.

Allergia või ebamugavustunde korral tuleb koheselt pesupulbrit vahetada ning seda teha kuni leitakse pesuvahend, mis ei tekita allergiat.

Meie enda poodidest võib proovida erinevaid Mayeri tooteid kuna tegemist on loodussõbraliku ning puhta tootega.


Liitu uudiskirjaga ja saa 3% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 3% allahindlust oma esimeselt ostult!